Reklama
Reklama

Archív článkov

Ilona Švihlíková v časopise !Argument vysvetľuje súvislosti Trumpovej globálnej obchodnej vojny. Prečo heslo America First znamená skôr „Bude po našom“?

Z ekonomického hlediska Spojené státy právě vedou hned dvě války. Tu první, měnovou, ohlásil ministr financí Mnuchin na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, když jen tak jemně podotknul, že slabý dolar USA nevadí. Jeho „...

Prezidentove slová, vyslovené v nedeľu televízii, že „niečo zlé je v základoch nášho štátu“, sú v podstate pravdivé. Veľkým otáznikom je, či pán prezident pri svojom zameraní a presvedčení dokáže nazvať skutočné zlo, ktoré je v tých základoch?!

Dovolím si tvrdiť, že toto zlo nedokáže otvorene a pravdivo pomenovať ani on, ani súčasný premiér,...

Už viackrát som vyjadril pochybnosť, či je tento prezident svojprávny v zmysle, či naozaj koná sám za seba, alebo je len nastrčená figúrka, ktorou manipulujú iní. Včera som videl prejav už nielen figúrky, ale rovno niekoho, kto mi pripomína agenta-provokatéra.

Tento termín vznikol za doby studenej vojny (a dnes zažívame jej umelo vyvolanú...

Organizátori 54. mníchovskej bezpečnostnej konferencie vedení od roku 2008 bývalým popredným nemeckým diplomatom W. Ischingerom (bol štátnym tajomníkom a veľvyslancom vo Washingtone a Londýne), pripravili zase veľkolepé stretnutie bezpečnostno-politických „prominentov“.  Na programe bolo asi 80 vystúpení.

Konferenciu možno stručne...