Reklama
Reklama

Archív článkov

KVANTIFIKÁCIA DOPADOV ČLENSTVA

Celkovo bolo z fondov politiky súdržnosti v rokoch 2004 – 2013 vyčlenených 12,86 miliárd eur. Prostriedky zo zdrojov EÚ predstavujú takmer 80 % verejných investícií na Slovensku.

Dopravná infraštruktúra je kľúčová pre rozvoj regiónov i pre atraktivitu Slovenska pre investície.

...

Ve dnech 14. až 16. května 2014  se v Olomouci uskuteční konference Nové vize urbánní politiky. Středoevropská města ve 21. století, již pořádá společnost Civipolis ve spolupráci s Univerzitou Palackého a městem Olomouc. Konference se zúčastní zástupci z Innsbrucku, Paříže, Lodže, Toruně či Heidelbergu. Hlavním řečníkem bude americký politolog Benjamin R. Barber,...Tento článok som sa rozhodol napísať po tom, čo som sa dozvedel, ako sa oficiálni predstavitelia Liptovského Mikuláša, najmä primátor mesta A. Slafkovský, škandalózne postavili k oslavám oslobodenia Liptovského Mikuláša Červenou armádou, keď na nich odmietli účasť zástupcu vojenského pridelenca ruského veľvyslanectva v SR. Predpokladám, že dotyční...Slovensko je ďalšou krajinou, v ktorej bude mať svoje zastúpenie systém Fairtrade - certifikácia výrobkov z rozvojových krajín, ktorá pestovateľom umožňuje uživiť sa vlastnou prácou za dôstojných podmienok. Organizácia Fairtrade Česko a Slovensko sa zameria na servis slovenským obchodníkom, na podporu predaja a marketing známky FAIRTRADE.

...Dozvedáme sa, že náš český priateľ, fanúšik Klubu NS  a autor Slova Marek Hrubec, sa chystá do Afriky. Pravda, nie na safari či Kilimandžáro. Ľuboš Blaha o tom vo svojom statuse na FB píše: „Jeden z najlepších českých filozofov, môj osobný kamarát a companero Marek Hrubec sa stal rektorom novej univerzity v africkom štáte Burundi, len 8 kilometrov od hraníc...