Reklama
Reklama

Archív článkov

Rada STV konečne rozhodla o dvoch kandidátoch na post riaditeľa STV. Záverečný verdikt však aj tak vyslovia až poslanci Národnej rady SR. Do užšieho kola sa dostal Richard Rybníček z televízie Joj a šéf marketingu Slovenskej národnej galérie Vladimír Červenák. Nepotvrdili sa tak reči, že by mala nová rada vypísať aj nové výberové konanie.

S novým...

Rada STV minulý týždeň navrhla poslancom parlamentu za riaditeľa STV bývalého generálneho riaditeľa súkromnej TV Joj Richarda Rybníčka. Spolu s ním sa do finále dostal aj pracovník Slovenskej národnej galérie Vladimír Červenák.

Richard Rybníček (rovnako však aj jeho protivník) navrhuje zvýšenie koncesionárskych poplatkov približne na sto korún mesačne a...

Najmä médiá často vyjadrujú názor, že kauza zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny stále traumatizuje našu spoločnosť. Zrejme nielen ona, ale všetky skutky amnestované kedysi zastupujúcim prezidentom Vladimírom Mečiarom traumatizujú predovšetkým súčasnú vládnu koalíciu. A najmä KDH. Tomu už raz nevyšla iniciatíva tohto druhu v parlamente, keď za zrušenie amnestií...

KDH sa stále nevzdáva svojej agendy o interrupciách a tentoraz sa obrátilo na ústavný súd, a to napriek tomu, že už pri novelizácii ústavy im táto iniciatíva nevyšla.

Nielen iniciatíva kresťanských demokratov, ale celkovo diskusia o interrupciách postavila proti sebe dve práva: právo nenarodeného dieťaťa na život a právo ženy rozhodnúť sa. Pritom ani...

Ako sme už viackrát informovali, Richard Rybníček sa stal trinástym riaditeľom Slovenskej televízie. Šéfom inštitúcie, v ktorej niektorí zamestnanci jeho meno ani nepoznajú. Keď ho totiž v Mlynskej doline hľadal redaktor Lidových novín, podľa vrátnikov tam nijaký Rybníček nepracuje. Aj to len svedčí o skostnatenosti celej televízie.

Richard Rybníček...

Máme vynikajúci vládny kabinet! Nie, nežartujem. Ako však inak hodnotiť fakt, že nik neuvažuje o výmenách ministrov. Premiér Mikuláš Dzurinda dokonca pri hodnotení dvojročného fungovania vlády nepovažuje za potrebné vykonať personálne zmeny vo svojom kabinete. Aj keď sa mnohí vyhrážali svojou nespokojnosťou s tým či oným, nakoniec zostalo opäť a zas len pri slovách. A tak...

„Vládna koalícia naozaj už drží pokope vlastne svojím spôsobom zázrakom. Ale je pravdou, že tak široká koalícia, úplne nesúrodá, zomiera spôsobom, ktorý je až nedôstojný,“ povedal po neúspešnom pokuse opozície o odvolanie premiéra Mikuláša Dzurindu v parlamente Michal Vašečka z Inštitútu pre verejné otázky.

Vládna koalícia sa rozpadáva. Nenaznačilo to...

Voľby už klopú na dvere, a tak nie div, že narastá nervozita politických strán a najmä ich lídrov. Ak by si niekto myslel, že napätí budú len tí politici, ktorých budúcnosť je na najbližšie štyri roky ohrozená, hlboko by sa mýlil. S nervami na konci je skôr predseda donedá-vna vedúcej strany.

Ak sa povie Vladimír Mečiar, automaticky každému príde na um...

O tom, že ani víťaz volieb ešte nemusí byť šéfom a zostavovateľom novej vlády, sme sa mohli presvedčiť už v roku 1998. Samotné víťazstvo nestačí. A tak si každá strana bude aj tak musieť nájsť nejakého spojenca.

Ani jeden politický subjekt však zatiaľ jednoznačne nepovedal, s kým by si vedel po voľbách 2002 predstaviť spoluprácu. Doteraz sme sa dočkali...

Podľa Pavla Rankova sú hviezdy jednoznačne produktom masmédií. Hviezdy v masmédiách a ich prostredníctvom prezentujú určité roly a úlohy, do ktorých sú projektované konkrétne ľudské vlastnosti. Ich konanie je zobrazované ako model a vzor pre publikum.

Na slovenskej scéne sa však slovo mediálna hviezda často zamieňa s pojmom osobnosť. Hoci za normálnych...

Kategória

Autor