Reklama
Reklama

Archív článkov

Maklérsky dom J & T Securities dostal od Úradu pre finančný trh pokutu 2 mil. Sk za zanedbanie odbornej starostlivosti pri obchodovaní s akciami VSŽ Košice. Je súčasťou skupiny, ktorá minulý rok kúpila niečo viac ako 22 percent akcií VSŽ Košice.

Pred rokom sa v posledný deň, keď sa dá vôbec obchodovať na Burze cenných papierov v Bratislave, predal...

Ak by ste náhodou pozabudli zaplatiť načas dane, štát so svojím nenásytným aparátom úradníkov vás okamžite a bez váhania penalizuje a vôbec ho nezaujíma, či máte na zaplatenie alebo nie. Musíte zaplatiť! Má predsa na to nárok.

Keď sa však situácia obráti a vy si nárokujete na poplatok z omeškania voči štátu, ktorý tiež akousi náhodou pozabudol zaplatiť...

Deficit zahraničného obchodu a platobnej bilancie zostáva na Slovensku na neudržateľne vysokej úrovni. Platobná bilancia je tohto roku v prebytku vďaka prílevu priamych zahraničných investícií, a preto môže nimi vykryť spomínaný deficit. Táto priaznivá situácia nebude trvať dlho, ako na to upozorňuje štúdia Svetovej banky Prehľad rozvojovej politiky.

...

Úrad pre finančný trh (ÚFT) najneskôr do koca tohto týždňa vydá rozhodnutie, ktoré sa bude týkať obchodovania s akciami Východoslovenských železiarní (VSŽ), ktoré pred necelým mesiacom pozastavil pre podozrenie z manipulácie s ich cenami.

S cenami akcií sa manipuluje vtedy, ak ich chce ktosi lacno kúpiť a neskôr draho predať. Manipuluje sa väčšinou s...

Kategória

Autor