Reklama
Reklama

Archív článkov

Po takmer dvoch mesiacoch mlátenia prázdnej slamy okolo rekonštrukcie vlády sa SDĽ rozhodla pripraviť koaličným partnerom ďalšie prekvapenie. Poslanci Ľubomír Andrassy, Pavol Hajdúk a Jozef Tuchyňa predložili novelu zákona o združovaní v politických stranách zakazujúcu činnosť tých politických subjektov, ktorých stanovy umožňujú členstvo vo viacerých subjektoch súčasne....

Vladimír Mečiar na sobotňajšom nominačnom sneme HZDS-ĽS v nitrianskom Agrokomplexe zúril. Neovládol sa a kričal až tak, že si ho novinári, ktorých predtým počas neverejnej časti rokovania vykázali zo sály, mohli nahrať na magnetofón: ,,Nevidím stranu len cez osoby. Čo to tu vyprávate?! Chcete počuť pravdu?“

„Ako za starých, zlatých čias,“ nadšene si...

Dosiaľ vrátil prezident Rudolf Schuster Národnej rade SR na opätovné prerokovanie 62 zákonov, z toho tretinu v tomto kalendárnom roku. Viacerí politici tvrdia, že tým prekračuje svoje právomoci a mnohé jeho pripomienky sa dajú skôr označiť za obsahové ako technicko-legislatívne.

Nechceme rozoberať odbornú stránku prešľapov, ktorých sa dopustili naši...

,,Predsedníctvo Demokratickej strany to prijalo po hlbokom a serióznom zvážení všetkých súvislostí ako znak zodpovednosti voči Slovensku,“ vysvetľoval v diskusnej relácii STV predseda DS Ľudovít Kaník, prečo jeho strana šesť dní pred voľbami sťahuje svoju kandidátku v prospech SDKÚ.

Zopakoval sa tak scenár zo začiatku mája 1999, keď sa v priamom...

Oficiálne procedúry ešte pokračujú, no konečné slovo v rámci našej partokracie už padlo - ministerka financií odchádza. Na základe koaličnej dohody, ktorá, mimochodom, už o dva mesiace nebude platiť, musí premiér v tomto prípade akceptovať rozhodnutie Republikového výboru SDĽ.

Bod o vyslovení nedôvery Brigite Schmögnerovej nebol vôbec na programe...

Kategória