Reklama
Reklama

Archív článkov

Pri víne predstavuje zvýšenie spotrebnej dane, a to oproti už raz zrušenej sadzbe, 500 percent! Aj laikovi je jasné, že ide o šokový zásah, ktorý naše podkapitalizované vinárstvo nemôže prežiť. Tvrdí to JUDr. Igor Mencel zo Zväzu vinohradníkov Slovenska.

Ivan Mikloš totiž navrhuje, aby na tzv. tiché vína bola na Slovensku uvalená spotrebná daň vo výške...

Popri tzv. rovnej dani navrhuje minister financií Ivan Mikloš aj jednotnú sadzbu dane z pridanej hodnoty (DPH) vo výške 20 percent. Považuje ju za najlepší nástroj odbúrania daňových únikov, spôsobených rozdielnymi sadzbami. Iba jedna krajina Európskej únie (Portugalsko) má jednotnú sadzbu DPH, pre ostatné štáty nie je viacero sadzieb problémom. Možno sa tam stačí popýtať, ako...

Stačil týždeň, aby sa potvrdilo, že minister financií Ivan Mikloš predstavil najkontroverznejšiu z reforiem súčasnej vlády. Jeho návrh zmien daňového systému vyvolal až nečakanú vlnu kritiky zľava i sprava. Najväčší rozdiel medzi kritikmi je, samozrejme, v názore na tzv. rovnú daň. Ale paradoxne všetci sa zhodujú v tom, že daňová reforma v konečnom dôsledku zvýši daňové...

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny predloží ešte v prvom polroku 2003 niekoľko zákonov, ktoré prakticky odštartujú reformu dôchodkového systému. Platiť začnú od budúceho roka a pre slovenských občanov budú znamenať ešte väčšiu neistotu ako doteraz.

Najzásadnejšou zmenou v dôchodkovom systéme je to, že už nepôjde o poistenie, ako dnes, ale o...

Minister financií Ivan Mikloš splnil svoj sľub a predstavil koncepciu daňového systému, aký v Európe a severnej Amerike nemá obdoby. Výsledkom tejto „reformy“ bude prehĺbenie krízy verejných financií a najmä zvyšovanie masovej chudoby na Slovensku.

Leitmotívom „reformy“ je tzv. rovná daň. Znamená to, že príjmy sa už nebudú zdaňovať rôznymi percentami...

Autor