Reklama
Reklama
Počúvanie je nové čítanie

Archív článkov

Minulý týždeň prijala NR SR zákon o presune vyše 300 kompetencií štátnej správy na samosprávu. Viacerých poslancov sme sa spýtali, ako ho hodnotia a či sa podarí spustiť reformu verejnej správy v stanovenom termíne.

Milan Hort (SDKÚ, exprimátor Považskej Bystrice):

Považujem to na najzávažnejší zákon, aký bol na...

Vzápätí po prednesení správy o stave republiky sme sa opýtali politikov na ich bezprostredné dojmy z vystúpenia prezidenta Rudolfa Schustera.

Jozef Migaš, predseda NR SR: Oceňujem vecný a aktuálny charakter správy v období, keď sa rokuje o zmene obsahu, štýlu vládnutia a zdynamizovaní práce koalície. Rudolf Schuster poukázal na vysokú nezamestnanosť,...

Pôsobenie náboženských siekt sa dostalo aj do správy SIS, predloženej minulú stredu na neverejnom zasadaní parlamentu. Kde vidíte príčiny rozširovania činnosti ich aktivistov, ktorí lovia, ako sa hovorí, v rybníkoch tradičných cirkví? Ako chcete ich vplyv eliminovať?

František Tondra, predseda Konferencie biskupov Slovenska: Za komunizmu nie všetci ľudia...

Viaceré médiá priniesli informácie o údajnom korupčnom škandále, podľa ktorých oficiálny sponzor SDĽ Brevity, s.r.o., mala získať niekoľkomiliónové zákazky v dvoch rezortoch, ktoré vedú ministri nominovaní touto stranou. Milan Ftáčnik a Brigita Schmögnerová sa od týchto obvinení dištancovali, rovnako ako poslanec Peter Weiss, ktorý spoluvlastníkov firmy do SDĽ priviedol. Prečo...

V súčasnosti sa začínajú viesť diskusie o mene nového ombudsmana. Tento inštitút ochrancu ľudských práv sa objavil v novelizovanej ústave. Poslancov NR SR sme sa spýtali: Aké kritériá by mal spĺňať ombudsman a máte nejaký tip na tento post?

Peter Kresák (SOP): Základné vlastnosti ombudsmana zakotvuje ústava. Podľa mňa by to mal byť človek, ktorý nemusí...

Vaša nová strana sa má orientovať napravo od stredu politického spektra, kde je v súčasnosti dosť tesno. Čím sa chcete odlišovať od SDKÚ, HZDS-ĽS, Budajovej LDÚ či Mjartanovho Stredu, aby ste získali ich potencionálnych voličov? Uvažujete o predvolebnej spolupráci s niektorým z centristicko-pravicových subjektov?

Pavol Rusko, líder Aliancie nového...

Vláda prijala na mimoriadnom prvoaprílovom zasadaní návrhy viacerých legislatívnych noriem - vrátane rozhodnutia o počte vyšších územných celkov (VÚC), ktoré majú posunúť reformu verejnej správy dopredu. Viacerých delegátov XI. snemu ZMOS sme sa spýtali, ako hodnotia tento krok.

Jozef Murgaš, primátor Lučenca (SDĽ): Sme jedným z regiónov, ktorých sa...

Na konferencii s názvom Pôsobenie ľavicovej strany v spoločnosti, ktorú uplynulý týždeň zorganizovala Spoločnosť L. Novomeského a Bratislavský výbor SDĽ, zaznela otázka, či v roku 1998 SDĽ vôbec mala vstúpiť do vládnej koalície. Viacerých účastníkov podujatia sme požiadali o odpoveď.

Jaroslav Chlebo, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí:...