Reklama
Reklama

Archív článkov

V nacistických koncentračných táboroch sa ružový trojuholník používal na označovanie homosexuálov. V súčasnosti patrí medzi symboly ich hnutia bojujúceho za svoje práva. Hoci homosexuáli boli len jednou z mnohých a, samozrejme, nie najpočetnejšou skupinou obetí nacizmu, utrpenie, ktoré pre svoju orientáciu prežívali, by nemalo upadnúť do...

Poslanci NR SR rozhodli, že o návrhoch pravicových strán na radikálne zníženie sadzieb dane z príjmov sa rokovať nebude. Možno však očakávať, že pri najbližšej príležitosti sa znova ocitnú na rokovacom stole. Daňová vojna sa v skutočnosti neskončila, nedávna búrka vo vládnej koalícii bola iba jej začiatkom.

Ide o spor medzi dvoma základnými predstavami o charaktere...

Bilancia ľavicových strán je neveselá. Pod hranicou zvoliteľnosti do NR SR sa ocitla aj najsilnejšia z nich - Strana demokratickej ľavice. Ľahko sa môže stať, že po budúcoročných voľbách bude mimo parlamentu robiť spoločnosť Sociálnodemokratickej strane Slovenska.

SDSS má už síce v "krajine červených čísel" výhody dmáceho prostredia, ale jej nové vedenie...

Michal Tober, hovorca poľského Zväzu demokratickej ľavice (SLD)

Narodil sa 10. apríla 1975 vo Varšave. Absolvoval Právnickú fakultu Varšavskej univerzity. Patrí medzi zakladateľov SLD, pôsobí v jeho celoštátnej rade a vo výkonnom výbore. Od roku 1999 je hovorcom tejto strany a zároveň...

Oslabenie a rozklad štandardných politických síl sprevádza mohutný nástup neštandardných, hodnotovo vyprázdnených subjektov. Je podmienený oslabením strachu z doterajšieho hlavného protivníka, t. j. HZDS-ĽS, ale aj nedostatočným hodnotovým zázemím politických lídrov a ich neschopnosťou zvládnuť pravidlá vnútrostraníckej komunikácie.

Štandardnosť strán...

Hoci od udalostí v roku 1968 uplynulo iba tridsaťtri rokov, zdá sa, že upadajú do zabudnutia. Paradoxne sa tak deje v krajine, ktorá si bez ohľadu na vládne garnitúry zvolila pamiatku Alexandra Dubčeka za predmet prezentácie svojich demokratických tradícií.

Táto voľba je oprávnená, Dubček je naozaj vo svete najznámejším Slovákom, ktorý dokáže pozitívne...