Reklama
Reklama

Archív článkov

Po voľbách do VÚC potvrdilo HZDS-ĽS najsilnejšiu pozíciu na politickej scéne a v Trenčianskom kraji obsadilo dokonca všetkých 45 kresiel. Aspoň si budú môcť ľudia v okolí Trenčína pospomínať na časy spred roku 1989.

V reakcii na výrok Mikuláša Dzurindu, že voľby boli výzvou na spoluprácu pravicových strán, Pavol Hrušovský vyhlásil, že nikdy sa nespoja s...

Snem SNS prijal novú bezpečnostnú doktrínu a namiesto neutrality chcú národniari presadzovať začlenenie Slovenska do európskeho bezpečnostného systému. Anna Malíková tvrdí, že po globálnom oteplení vzťahov medzi Ruskom a USA je NATO zbytočné. Je viac ako chvályhodné, že k otepleniu vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom prispela pani predsedníčka osobne.

...

Predstavitelia KDH prišli necelý rok pred parlamentnými voľbami s tolerančnou zmluvou a veria, že po voľbách budú mať takú silu, aby vláda bez HZDS-ĽS mohla vzniknúť len podľa predstáv kresťanských demokratov. Alebo povedané inými slovami: "Čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo."

Podpredseda hnutia Vladimír Palko prirovnal zostavovanie vlády k...

V televíznej talkshow Larryho Kinga v CNN dostal slovenský premiér prednosť pred bulharským premiérom a bývalým cárom Simeonom, pretože ako maratónec bol vraj pre americké publikum oveľa zaujímavejší. No, čo už. V Amerike zrejme musí európsky premiér bežať maratón, aby ho vôbec zobrali na vedomie.

Mikuláš Dzurinda vyhlásil, že v New Yorku bežal už svoj...

Francúzsky politológ Jacques Rupnik vyhlásil, že 95 percent z toho, čo sa vyžaduje na vstup do EÚ, sa nerobí preto, aby sa niekto zapáčil Bruselu, ale že Slovensko by to malo robiť pre seba, pretože chce byť normálnou a civilizovanou krajinou, ktorá patrí do Európy. A chudák, náš premiér, sa tak usiloval...

Na oslavách v Černovej, kde sa konala aj...

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda sa rozhodol i túto jeseň zúročiť svoje športové schopnosti a koníčka a bežať maratón. I keď tentoraz nie, ako obvykle, v Košiciach, ale v postihnutom New Yorku. Zúročiť svoje premiérske schopnosti a konečne začať riadiť túto krajinu by však takisto nebolo od veci.

Šéfka SNS Anna Malíková, ktorú zvolila ústredná rada za...

Republiková rada rozhodla, že SMK zostane aj naďalej vo vládnej koalícii, pretože, podľa slov predsedu Bélu Bugára, prijatím rozhodujúcich zákonov pre decentralizáciu štátnej moci, najmä kompetenčného zákona, sa splnili podmienky ďalšieho pôsobenia strany v koaličnej vláde. Len neviem, či im niekto pribehne na pomoc, ak budú raz v budúcnosti kričať "horí"!

...

Americký prezident George Bush je nahnevaný na kongresmanov, pretože vyzradili viaceré tajné informácie, ktoré im zveril ohľadom teroristov a dokonca mal v úmysle odstaviť ich od všetkých dôležitých informácií. A vôbec. Načo je v takej rozvinutej demokracii ešte potrebný nejaký ukecaný kongres?

Zatiaľ čo Anna Malíková je proti "necivilizovanej a...

Slováci, no najmä príslušníci Slovenskej národnej strany, pripravili v Černovej pri Ružomberku svojej šéfke Anne Malíkovej šok, keď ju na oslavách 137. výročia narodenia Andreja Hlinku privítalo dvadsať ľudí v prázdnej sále miestneho kultúrneho domu. Ale oni predsa nemôžu za to, že ich strach z predsedníčky je taký veľký.

Na mimoriadnom republikovom...

Bývalý predseda SNS Ján Slota presadzuje aj naďalej myšlienku neutrality Slovenska a nechápe, prečo by sme mali byť v NATO, pretože - ako tvrdí - "my, Slováci, sme nikdy nikoho neoberali o pôdu a neviedli výbojné vojny". No dobre, a čo potom majú znamenať tie tanky na Budapešť?

Rada KDH rozhodla, že hnutie pôjde do parlamentných volieb samostatne,...

Vylúčený poslanec SNS Rastislav Šepták označil rozhodnutie ústrednej rady za nespravodlivé a na adresu Anny Malíkovej vyhlásil, že nech si nemyslí, že draka zničí sťatím piatich hláv, pretože tento drak má aj viaceré hlavy. Skoro ako v klasickej slovenskej rozprávke, len s tým rozdielom, že hlavy drakovi nestína udatný Janko, ale samotná princezná Anička.

...

Bieloruský autoritársky prezident Alexander Lukašenko sa rozhodol rozprášiť akékoľvek protesty opozície proti jeho víťazstvu a vyhlásil, že žiadne demonštrácie nebudú, pretože zabezpečí poriadok. Zdá sa, že svojho Fidela Castra máme už dlhší čas aj na európskom kontinente.

Slovenská futbalová reprezentácia na čele s trénerom Jozefom Adamcom relaxovala pred...

Hlavným hosťom slávnostného vyhlasovania diváckej ankety Televízna osobnosť Markízy (TOM 2001) v Opere SND bol slávny francúzsky herec a idol žien Alain Delon. Nechcem expertom strany ANO radiť, ale napríklad HZDS-ĽS sa predvolebná kampaň s hereckými hviezdami veľmi neoplatila.

Premiéra Mikuláša Dzurindu už vraj nebaví pozorovať, ako jeho manželka každý mesiac platí...

Fedor Flašík, ktorého agentúra Donar robila v minulosti mediálnu kampaň HZDS, tvrdí, že Vladmírovi Mečiarovi ako hlavný motív kampane v roku 1998 navrhol výmenu politickej generácie, o čom však líder hnutia nemienil ani čo len diskutovať. A potom sa čuduje, že bol odídený do Smeru.

Podľa podpredsedu SMK Miklósa Duraya môže byť, vďaka ich rozhodnutiu zotrvať zatiaľ...

Skupina arabských obchodníkov darovala irackému prezidentovi Saddámovi Husajnovi pri návšteve Bagdadu veľké cestovné lietadlo Boeing 747. Skôr než doňho prvýkrát nastúpi, by však mal iracký prezident prekontrolovať, či mu doň Američania náhodou neprepašovali nejakých únoscov.

O prenose kompetencií v rámci reformy verejnej správy sa slovenský premiér so...

Americká mimovládna organizácia Freedom House tvrdí v správe Nations in Transit 2001, v ktorej sa venuje 27 postkomunistickým krajinám, že Slovensko ide síce cestou demokracie, ale pomaly. Ak však má byť konečným cieľom tejto cesty americká demokracia, tak sa, podľa mňa, veľmi ponáhľať nemusíme.

Predsedníctvo strany Smer rozhodlo, že šéfom volebného tímu...

Návšteva severokórejského vodcu Kim Čong-ila, ktorý v úplnej tajnosti putoval po Rusku, vyvrcholila stretnutím s ruským prezidentom, keď ešte predtým navštívil mauzóleum Vladimíra Iľjiča Lenina. Nech Vladimir Putin nesmúti. Keď bude ležať v mauzóleu on, každá štátna návšteva príde najskôr k nemu.

Podľa predsedu SMK Bélu Bugára je väčšina okresov za...

Výsledkom stretnutia ôsmich lídrov svetovej politiky, ktorí sa zišli na summite G8 v talianskom Janove, bolo, že politici sa bez problémov dohodli na všeobecných a nezáväzných konštatovaniach o tom, že naozaj nadišiel čas, aby sa bohatý svet podelil s chudobným. Čo sa potom čudujeme tým našim politikom, keď majú takéto vzory?

Fakt, že na zapálenie vatry...

Prezident Rudolf Schuster vraj počas oficiálnej návštevy Argentíny nezareagoval na otvorenú ponuku argentínskeho prezidenta týkajúcu sa slovenských nacistov žijúcich v Argentíne. Čo tam po slovenských nacistoch, keď ho už netrpezlivo čakala obrovská anakonda žijúca v brazílskom pralese.

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda si nemyslí, že by bol Pavlovi...

Čílsky súd označil bývalého diktátora Augusta Pinocheta za neschopného pojednávnia. Tým de facto zastavil stíhanie za porušovanie ľudských práv počas jeho vlády, pretože, podľa sudcu, 85-ročný generál nie je mentálne schopný postaviť sa pred súd. Žeby sa aj Ivan Lexa rozhodol chodiť po svete, až kým sa nezblázni?

V slávnostnom prejave na oslavách 10....

SDKÚ zrejme začala predvolebnú kampaň a jej stranícki lídri budú jazdiť po Slovensku autobusom premaľovaným na modro a vraj čerpať od ľudí inšpiráciu pre svoje rozhodnutia vo vláde, parlamente i inde. No neviem, čo všetko od ľudí načerpajú, ale faktom zostáva, že vajíčkom sa do cyklistu triafa jednoduchšie.

Vlani na jeseň vraj existoval scenár, podľa...

Kubánskeho prezidenta Fidela Castra prinútila nevoľnosť prerušiť prejav pred šesťdesiattisíc ľuďmi, keď sa skoro zrútil. No už niekoľko hodín nato v televízii povedal, že je v poriadku a len chcel vidieť, aký mu vystroja pohreb. A možno ho tiež zaujímalo, či mu George Bush pošle veniec.

Tohtoročnú letnú dovolenku strávi Rudolf Schuster s rodinou v...

Po svojom prvom osobnom stretnutí s Vladimirom Putinom americký prezident vyhlásil, že sa pozrel ruskému prezidentovi do očí a zistil, že je to veľmi priamy a dôveryhodný človek. Je len pozoruhodné, že svoje pocity z priameho pohľadu do Bushovych očí Putin radšej nezverejnil.

Po prevzatí už druhej dvojplatničky, ako daru od spoločnosti ETA, sa Rudolf...

Prvá krava, ktorú s nákazou BSE objavili v Českej republike, pochádza z poľnohospodárskeho družstva v Dušejove v okrese Jihlava a vraj sa volala Milka. Ja len dúfam, že ju neoznačili za nakazenú iba preto, že bola trochu fialová.

Predseda Demokratickej strany Ľudovít Kaník pochválil HZDS-ĽS za to, že zmenilo kurz, čo značí pozitívny trend prihlásenia sa k...

Američania z firmy U. S. Steel si vraj už v Košiciach zvykli a vcelku sa aklimatizovali, len momentálne najväčším problémom ich manželiek je nájsť kvalitný škrob na košele. To je fakt. V škrobenosti máme voči svetu a Američanom ešte naozaj čo doháňať.

Zo štyroch kandidátov na post predsedu Strany občianskeho porozumenia uspel na kongrese v Košiciach...

Stránky