Reklama
Reklama

Archív článkov

Vo svojom prvom príhovore k národu z pozície prezidenta sľúbil George Bush junior Amerike jednotu. Vzhľadom na zloženie vyše 20 tisíc demonštrantov, medzi ktorými boli anarchisti, odporcovia globalizácie a nespokojní voliči, sa zdá, že zatiaľ sa mu podarilo zjednotiť iba svojich odporcov.

Predseda SDSS Jaroslav Volf si myslí, že k jednotnému ľavicovému subjektu pod...

Podľa štúdie Prognostického ústavu SAV by malo byť Slovensko v roku 2015 rozhodne členom EÚ, pričom vízie našich politikov sa obmedzujú sotva na niekoľko mesiacov a do takej ďalekej budúcnosti takmer vôbec nepozerajú. Iba ak do tej vlastnej.

V predošlých dňoch uplynul rok odvtedy, čo sa na Úrade vlády SR 11 signatárov na čele s premiérom podpísalo pod deklaráciu o...

Anna Malíková odôvodnila svoje niekdajšie nadštandardné vzťahy s francúzskym nacionalistom Le Penom slovami: "Niektorí partneri sa najskôr ukazujú iní, ako sa potom prejavujú." Myslím, že by bolo treba pani predsedníčke prezradiť, že tak to býva niekedy aj v manželstve.

Stretnutie hlásateľky STV Gabriely Haršányovej s Alexandrom Rezešom, ktorý je údajným otcom jej...

Rusko-americká posádka vesmírnej stanice ISS 15-krát obletela Zem a presne toľkokrát sa rozlúčila so starým rokom, pričom si mohla v podstate 15-krát pripiť. A čo tak prežiť v tejto vesmírnej stanici deň výplaty?

Slovenský prezident Rudolf Schuster vo svojom novoročnom prejave, ktorý bol veľmi všeobecný a zameraný najmä do minulosti, skonštatoval, že politici jeho...

Budúci americký minister zahraničných vecí generál Collin Powell, ktorý viedol útok proti Iraku, vo svojom prejave vyhlásil, že veľkú silu, ktorú Amerika má, bude využívať v prospech demokracie a na šírenie mieru vo svete. Alebo ináč povedané: "Mier ubránime, aj keby nezostal kameň na kameni."

Viete, aký je rozdiel medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskom? V...