Reklama
Reklama

Archív článkov

Hrozí, že nespokojnosť s realizáciou požiadaviek odborárov i poľnohospodárov vyústi do dôraznejších protestných akcií. Podnikateľské zväzy a združenia sú nespokojné so sústavným zhoršovaním podnikateľského prostredia. Spokojní nie sú ani vedci a inteligencia, ktorých rady, stanoviská a požiadavky počúva terajšia vláda azda ešte menej ako vláda predchádzajúca.

...

Dlhopisy FNM SR sa stali ťaživým kameňom, ba čo viac, ukazovateľom, kam transformácia ekonomiky a jej základ - privatizácia - smeruje. Keď sa ukázalo, že privatizácia je potrebná v záujme adresnej zodpovednosti za podnikanie, je potrebné privatizovaný majetok najširším vrstvámobčianskej spoločnosti rovnako adresne rozdeliť, resp. zaplatiť.

Prvá vlna...

 

George Soros ohúril svet, keď dokázal donútiť pred niekoľkými rokmi k devalvácii britskú libru, na čom získal vyše miliardy libier. Pritom podľa jeho slov išlo o jednoduchú logickú úvahu: bol presvedčený, že britská libra je nadhodnotená a že stačí málo k jej pádu. So svojimi investičnými fondmi k tomu pomohol a vyhral.

...

Veľké problémy Stavebného bytového družstva Bratislava IV vznikli v čase, keď jeho predsedom bol JUDr. Pavol Zeman. Vtedy sa veľmi zadĺžilo vlastnou vinou. Uzatvorilo v čase, keď ceny bytov rýchlo rástli, zmluvy so stavebnými podnikmi.

Na ich základe si tieto firmy mohli podstatne zvýšiť ceny dostavaných bytov na sídlisku Dlhé diely podľa rastu cien...

Július Binder je pojmom nielen slovenskej politickej scény, ale i - ešte viac - slovenského podnikania. Získal v ňom najvyššie ocenenia. Bol prvým Manažérom roka a na Slovensku aj dlho najuznávanejším. Minulosti však patrí predovšetkým jeho spôsob podnikania na úkor štátu, ale i hospodárskych partnerov, pre ktorých sa stal niekedy doslova nočnou morou.

...

Autor