Virtuálny svet versus človek 4 alebo kastrácia vedy a jej premena na impotentnú ideológiu.

Počet zobrazení: 4552

Pôvodná ekonómia (oikonómia) bola prírodnou vedou ktorá sa zaoberala hospodárením s reálnymi hodnotami potrebnými pre život spoločnosti. Oikonómia je spojenie dvoch slov: „oikos“, čo znamená dom alebo domáce hospodárstvo a „nomos“, čo znamená zákon. Pôvodná ekonómia bola teda veda, ktorá sa zaoberala zákonmi domáceho hospodárstva. Bola to exaktná veda lebo hospodárila s reálnymi hodnotami a bola pod dennou kontrolou človeka.

So vznikom medzi rodových ekonomických kontaktov vzniká nová ekonómia, ktorá sa už nezaoberá len hospodárením v domácnosti (rodoch) ale zaoberá sa aj novo vznikajúcim medzi rodovým ekonomickým priestorom - vzniká obchod, ako integrálna súčasť ekonómie. Jedna sa o mimoriadne závažnú zmenu (revolučný krok).

Obchod priniesol do ekonómie nový prvok, obrazy (idei) reálnych hodnôt (peniaze) a položil základy dnešnému celosvetovému ekonomickému systému.

Žiaľ tak, ako väčšina revolučných krokov (negácia) v prvej fáze svojho nástupu znamená porušenie prirodzenej rovnováhy, aj tento krok znamenal začiatok „zmätočného“ vývoja (vznik lúpežného obdobia v ekonómii). Je predpoklad, že po období „hľadania“ sa vývoj vráti k pôvodným princípom avšak na novej vyššej (celosvetovej) úrovni: Som pevne presvedčený, že pôjde o návrat k ľudskosti a hospodáreniu s reálnymi hodnotami za pomoci objektívnych obrázkov reálnych hodnôt - negácia negácie.

S nástupom idealizácie reálnych hodnôt formou peňazí vzniká protirečivý proces medzi reálnymi hodnotami a ich virtuálnym zobrazením pomocou „čertových obrázkov“ - peňazí. Tento proces „protirečenia“ (záverečná kastrácia ekonómie ako reálnej vedy) bol ukončený v 70 tich rokoch keď peniaze stratili akýkoľvek kontakt s realitou. Odtrhnutím USD od zlatého základu sa stratilo spojenie s ľudskou prácou potrebnou na obstaranie reálneho produktu – zlata. V socialistickom tábore bolo spojenie s realitou ukončené zrušením národných mien krytých reálnymi hodnotami. V ČSSR „Bankovky jsou krytý zlatem a ostatními aktívy státni banky Československé“. Stratením kontaktu s realitou, ekonómia sa stala obyčajnou ideológiou bez reálneho základu. Takto vznikla pre ekonómiu možnosť samo-rozmnožovania, bez väzby na ľudskú prácu a jej výsledky pre potreby spoločnosti. Táto ekonómia už nepotrebuje reálne hodnoty, naopak reálne hodnoty (človek) sú jej na obtiaž nakoľko jej zaberajú priestor na seba-rozmnožovanie. Človek stratil v tejto absolútne idealizovanej ekonómii akúkoľvek hodnotu, skôr naopak možno hovoriť o tom, že získava čoraz viac zápornú hodnotu (anti človek – človek sa stava dlžobou)! Grécko je EÚ potrebné len na rozmnožovanie úverov a z nich plynúcich úrokov ale nie na produkciu reálnych hodnôt pre živobytie Gréckeho ľudu. Na reálnych hodnotách treba šetriť aby bolo čo najviac priestoru pre rozmnožovanie virtuálnych hodnôt (peňazí a ich klonov).

Drevený kostolík je drevený aj vtedy ak budú pri spojoch použité oceľové klince. Ak však vymeníme kostru za oceľovú potom to už nebude drevený kostolík. Podobne je to aj s ekonómiou. Pokiaľ sa zaoberala hlavne produkciou pre ľudí bolo ju možné považovať za vedu. Dnes je však reálna produkcia pre ľudí len vedľajším produktom ekonómie (5-10%). 90-95% ekonomickej „produkcie“ predstavujú operácie s ideovými obrázkami (peniazmi a ich virtuálnymi klonmi). Naviac celý tento proces neriadi ekonómia ale spolieha sa a odvoláva sa na svojho ideového boha „TRH“. Ďalším dôkazom o jej ideologickej podstate je cieľ jej snaženia. Ekonómia nemá snahu uspokojovať hmotné a duchovné potreby ľudí ale produkovať „ZISK“ a zisk nie je reálna hodnota ale ako neskôr preukážem ide o ideu ktorá spôsobuje stratu na reálnej hodnote vyjadrenú v ideových obrázkoch (peniazoch). Produkcia ktorá neprináša zisk je pre ekonómiu neprijateľná.

Proces odcudzenia ekonómie realite je nielen nevyvrátiteľný ale prebieha podľa exponenciálnej funkcie kde koeficientom zrýchlenia je miera ziskov. Táto skutočnosť je ekonomickej obci známa zo štatistických ukazovateľov a známi ba jej teda mal byť aj dôsledok tohto vývoja a to „ekonomická explózia“ a samo zničenie súčasnej ekonómie. Nakoľko ide o ideové jadro ľudskej spoločnosti (jej myslenia a následného konania) môže to mať katastrofické následky aj na celosvetovú spoločnosť. Len blázon alebo absolútny idealista a jeho teória môže takýto vývoj nielen podporovať ale ešte aj fedrovať.

Aké sú praktické následky totálnej premeny ekonómie na ideológiu?

Pokiaľ USD bol viazaný na zlato a ako tak prepojená reálna a ideologická (virtuálna) ekonómia rozmnožovanie peňazí bolo sledovateľné, prebiehala inflácia ktorá z času na čas bola riešená devalváciou (znehodnotením meny aby sa zachovala vzájomná väzba). Dnes termín „devalvácia“ takmer nepoznáme, osobitne nie u USD. Problém „krytia“ sa rieši klonovaním ideových obrázkov formou úverov, dlhopisov, derivátov a iných finančných machinácii. Jednoducho ideové ekonomické obrázky (peniaze) sú kryté inými formami ideových ekonomických obrázkov. Nuž a tento „biznis“ nie je reálnou ekonómiou obmedzovaný a teda inflácia nie je potrebná.

Čo to znamená?

Podľa Federálního rezervního systému (Financial Accounts of the United States of Funds, Balance Sheets and Integrated Macroeconomic Accounts). Agregátní manko – k polovině letošního roku – „vyčíslují částkou 41,04 tisíce miliard dolarů“. Člení je – v tisících miliard USD - do těchto kapitol: „dluh domácností (rovná se zhruba závazkům fyzických osob) – 12,97; dluh firem nefinančního typu – 13,10; dluh států a lokálních administrativ – 3,01 a dluh finančních odvětví – 13,91“. Dluh „finančních a nefinančních odvětví ekonomiky“ tak podle FRS činí 27 tisíc miliard USD – plné dvě třetiny „úhrnného dluhu“. Ten se – prizmatem této statistiky - „rovná zhruba 250 procentům HDP“. https://www.noveslovo.sk/c/Valentin_Katasonov_Nehorazne_vyjimecne_manko

Ak si niekto myslí, že Amerikáni teraz prestanú jesť a začnú splácať svoje dlhý (podobne ako Gréci) tak je …! Treba k tomu dodať, že aj tento dlh sa vyvíja po exponenciálnej krivke (Za posledních sedm let tak vládní dluh narostl na dvojnásobek absolutně a více než o polovinu v poměru k HDP ze 65 na 106 procent), tak ako všetky ostatné oblasti ekonomických javov a to, že to skončí krachom „dnes pre ekonómov a politikov nie asi je podstatné“. Podstatné je to, že prázdne ideové obrázky (USD) sa šíria po svete, kde znehodnocujú reálne ekonomické hodnoty, umožňujú ich dovážať do USA a draho spätne vyvážať v iných ekonomických formách do sveta. Ako to skončí? Pravdepodobne ekonomika USA nekrachne sama ale v rámci celosvetového krachu a USA na tom znovu zarobia. Čo na to povie zbytok sveta? Mementom by mala byť pre nás kríza 1929-31 a rebélia proti jej následkom v podobe II. Svetovej vojny.

Praktickou ukážkou tejto teórie je vývoj u nás po roku 1988. Pokiaľ sme boli pod ekonomickou ochranou štátu tak štát v našom mene dorábal USD v roku 1988 za 5,32Kčs a naša priemerná mzda na medzinárodnom poli bola 567,7 USD. Po prechode pod kuratelu USD a dematerializovanú ekonómiu klesla naša priemerná mzda na 179,2 USD. Rovnako na medzinárodnom poli klesla aj nami vyvážaná produkcia a hodnota našich majetkov pripravených na medzinárodný vypredaj.

Tento proces ekonomickej devastácie reálneho ekonomického sveta a z neho plynúcej devastácie aj morálnej, kultúrnej a pod. sa netýka len postsocialistického tábora ale celosvetovej spoločnosti vrátane USA. Citujem Joseph E. Stiglitza: Příjem i bohatství většiny Američanů je pod úrovní, již měly dlouho před krizí. Vždyť příjem běžného muže zaměstnaného na plný úvazek je nižší, než kdy byl za víc než čtyři desetiletí. TU

Ak chceme s tým niečo spraviť potom nemôžeme sa navzájom obviňovať a „požierať“, ale zorganizovať celosvetovú spoločnosť a postaviť sa proti „virtuálnemu svetu“ v čele so súčasnou ekonómiou ako takou!!! O našej budúcnosti nerozhodnú zbrane ale poznanie ako sme sa do tohto katastrofálneho stavu dostali. „Virtuálny svet“ má dokonalú organizáciu v podobe ideovej a vojnovej mašinérie ale jeho Achillovou pätou je jeho odcudzenie sa realite a tým aj jeho anti vedeckosť. Negácia a prechod ekonómie od ideológie k exaktnej vede je šanca pre ľudskú spoločnosť pri hľadaní cesty k svojej záchrane!!!“

Ako prebiehala kastrácia reálnej ekonómie a jej premena na ideológiu?

Použité skratky a ich obsah

RJ – reálna jednotka pre reálne ocenenie RH (napr. v podobe reálneho človeka, jeho práce a potrieb)

RH = Reálne hodnoty vyjadrené v RJ prenesené do produkcie určenej pre TRH, RH = C+VK+VS = ÚVNr (úplné vlastné náklady vyjadrené v RJ)

C – Konštantný kapitál (výdavky za materiál a odpisy z fixného kapitálu)

VK – variabilný kapitál konkrétny (priame mzdy pracovníkom určené na živobytie ich a ich rodín)

VS – variabilný kapitál spoločenský (celo spoločenské náklady na chod štátu a ním poskytovaných služieb, materiálnych a duchovných statkov – toho času kryté z dani, odvodov, štátnych dividend a pod.).

P – peňažná jednotka; p – hodnoty vyjadrované v P (peňažných jednotkách)

ÚVNp – úplné vlastné náklady vyjadrené v peňažných jednotkách

CTp - Cena tovaru na TRHu v P; CTp = ÚVNp + Zp

Zp - Zisk vyjadrený peniazmi

RJp – hodnota reálnej jednotky vyjadrená peniazmi.

m - nadhodnota - pod obsahom tohto slova rozumiem RH vyjadrené v RJ vytvorené nad rámec spotrebovaných ÚVNr, nadhodnota nemá nič spoločné so ziskom!!!

VMT – virtuálny malígny tumor

VFB – virtuálne finančné bubliny

Na úvod dokazovania, malá inšpirácia:

  • Z m3 dom nepostavím, ale z tehál áno.

  • Keď pôjdem do lesa tak si nezoberiem peniaze ale chleba.

Prosím nepleťme si reálny svet s jeho obrazom ktorý sme si o ňom vytvorili. Vo virtuálnom svete môžeme snívať ale nie žiť!

Peniaze nemajú žiadnu hodnotu, sú len virtuálnym (zrkadlovým) obrazom reálnej hodnoty. Pokiaľ RJ = RJp = P potom aj ΣRJ = ΣP a nie je žiaden problém. Vzájomná výmena či zámena je objektívna . Spoločnosť predpokladá, že je tomu tak a pritom robí pod nátlakom ekonomickej „vedy“ všetko aby tak tomu nebolo! V prípade ak sa zmení ΣRJ alebo ΣP bez dôslednej protiľahlej zmeny, tak vzniká problém a na TRHu zmätok! ΣRJ < alebo > ΣP je základná bunka ktorá mení produkt na TOVAR = cenu = hieroglyf a tým produkuje v spoločnosti protirečenie. Naviac spoločenská preferencia jednej strany rovnice (zisky vyjadrené v P – teda virtuálny jav) spôsobuje exponenciálny nárast protirečenia nielen virtuálneho, ale aj reálneho v podobe prehlbujúcej sa priepasti medzi chudobou a bohatstvom v regióne, štáte i celosvetovo, a to pod diktatúrou „vedy“ zvanej ekonómia (náboženstva založeného na virtuálnych obrázkoch a TRHu).

Praktické vyjadrenie vzniku a vývoj protirečenia ( ak ΣRJ < alebo > ΣP) možno vyjadriť následovne: zisk v peniazoch znamená stratu hodnoty reálnych jednotiek vyjadrenú v peniazoch“.

Samotné dokazovanie

Pri samotnom dokazovaní, sa budem opierať o podvojné účtovníctvo ktoré možno považovať za exaktnú časť ekonómie, čím sa vyhnem akémukoľvek politizovaniu vrátane pro-kapitalistickej či marxistickej politickej ekonómii.

Základným atribútom podvojného účtovníctva je rovnica „Suma (Σ) aktív = Sume (Σ) pasív“. Ak vznikne rozdiel, tak je to zisk alebo strata. Na to, aby k tomu došlo účtovná jednotka musí byť otvorená, aby mohla kradnúť alebo byť okrádaná na TRHu. V prípade ak sa jednotka uzatvorí do seba a svet je uzatvoretý tak táto rovnica neumožní žiaden zisk ani stratu*. Samozrejme vnútro podnikové jednotky môžu, dosahovať zisk na úkor iných jednotiek, ktoré dosiahnú stratu ale miera zisku celej jednotky = 0 ! Preto platí Σ ziskov = Σ strát!!!

* Poznámka:Myslené z bežnej činnosti. Mimoriadne udalosti môžu spôsobiť stratu, ktorá je následne riešená mimoriadnym odpisom na strane pasív.

Ak zoberiem v úvahu povedané tak potom zisk uzavretej (svetovej) jednotky je síce nulový ale medzi ziskovými a stratovými jednotkami vzniknú motivačné nožnice. Tento stav by garantoval, že nedošlo k okrádaniu spoločnosti ako celku ale len k ziskom = stratám, teda k motivácii. Cena produkcie vrátane nákladov na tvorbu nadhodnoty by sa v celom rozsahu vrátila jej tvorcom a finančné hodnoty by boli plne kryté reálnou, hmotnou a duchovnou produkciou.

Skutočnosť je však iná. Celková miera zisku z bežnej činnosti sa pohybuje vysoko nad 0. Čo to znamená? Ekonómia, teda virtualita (ľudia len následne) preferujúc zisk, okráda celú spoločnosť a ten rozdeľuje svojím ochrancom a šíriteľom – vlastníkom peňažného (virtuálneho) kapitálu. Túto časť zisku nemožno nazvať ináč ako lúpež, pretože sa reálne hodnoty nevracajú k ich tvorcom na pokrytie ich opotrebenia ktoré bolo prenesené do reálnej produkcie. Reálne hodnoty sa krok za krokom presúvajú k vlastníkom virtuálnych hodnôt a slúžia na nové kolo lúpeže. Miera zisku takto po exponenciálnej krivke znehodnocuje reálne hodnoty (pančuje ich). Nad reálnymi hodnotami takto vzniká virtuálny, reálnymi hodnotami nekrytý malígny tumor (VMT). Miera zisku je v danom prípade konštantou zrýchlenia rastu VMT.

Jeho podstata je v tom, že zisky vyjadrené v peniazoch sú kryté  klonmi peňazí vo forme poskytnutých úverov, úrokov, zmeniek a iných virtuálnych finančných bublín (VFB)

ΣVFB = VMT

Súčasná ekonómia (funkčný TRH) sa  riadi rovnicou ΣRH + ΣVFB = Σ P. Od kedy peniaze nie sú  viazané realitou (od 70-tých rokov), VFB (Σziskov) môžu rasť neobmedzene. Následok? sústavný nedostatok peňazí a prebytok RH, ktorých rast „treba“ obmedziť aby sa vytvoril priestor na rast VMT alebo emitovať ďalšie a ďalšie peniaze. Opustenie zlatého základu bolo „nutné“ nakoľko to bránilo v 70-tých rokoch neobmedzenému emitovaniu peňazí na krytie VMT.

Poznámka: V USA je pouze 20 procent HDP vytvořeno v reálném sektoru, zbývajících 80 jsou finanční spekulace realizované téměř ve všech zemích světa. Dluh USA roste o 10 procent ročně, zatímco HDP pouze o 2 procenta. TU . Tých 80% nie je nič iné ako VMT ktorý cez US dolár zasahuje celý svet. Naviac takéto tumory sa formujú samostatne po celom svete. Následok? Dlhy rozvojových krajín, najnovšie Grécko, Španielsko, Cyprus atď. a následná likvidácia reálnych hodnôt, predovšetkým pracovných miest. Medzi VMT treba zaradiť aj nový mega VMT s názvom euroval!!! Nové ničím nekryté úvery, ďalšie ničím nekryté úroky a tak aj ďalší dôvod na likvidáciu reálnych hodnôt v tom aj pracovných miest. Kto sa chce hlbšie zamyslieť nad tým ako vzniká VMT môže sa pozamýšľať napr. nad bublifukom zvaným II. Pilier.

Ako vzniká a rastie VMT = kumulovaný zisk? Matematický model VMT.

Reálne hodnoty (hmotné i duchovné) tvoria reálny ľudia a za svoju prácu dostavajú mzdu. Na tvorbe hodnôt sa podieľajú buď priamo (robotník, umelec, operátor a pod. - VK), alebo nepriamo (techník, učiteľ, lekár, bankový úradník, politik, vojak a pod. - VS). Ak niekto pracuje usilovnejšie a prispeje k tvorbe nadhodnoty či už priamo alebo nepriamo je odmenený a odmena sa mu premietne do mzdy. Celonárodné mzdy (VK + VS) a prenesený konštantný kapitál ( C ) tvoria úplné vlastné náklady (ÚVN) na produkciu vstupujúcu na TRH. Vo fáze výroby a distribúcie nemôže vzniknúť žiaden zisk, pretože všetky náklady sú riadne zúčtované ako úplné vlastné náklady. Ak vznikne zisk, tak len ako rovnocenný protiklad straty inej účtovnej zložky.

Definícia podmienok pre uskutočnenie ekonomickej analýzy:

Ak chcem podrobiť vedeckej analýze ekonomické vzťahy v spoločnosti potom ich musím analyzovať v ekonomický sterilnom prostredí, zbavenom individuálnych aktivít a politických zásahov. Marx na základe ľudskej skúsenosti povedal, že kapitalista okráda pracujúceho. Na tomto predpoklade napísal celý Kapitál, aby dokázal, že má pravdu a vyprovokoval nepriateľstvo medzi kapitalistom a proletárom. Ja nebudem skúmať ľudské vlastnosti (dobročinnosť, zlobu či hlúposť), pretože, nechcem naprávať ľudí, ale chcem objasniť systémovú chybu, ktorá spôsobuje, že ekonómia v podobe chorej ideológie vytvára tlak na ľudí aby sa správali k sebe horšie ako zvery. V čom je úplne iný prístup ku skúmaniu ako použil Marx. Marx skúmal vzťahy medzi ľuďmi. Ja skúmam vzťahy medzi reálnym a virtuálnym svetom. Známu formulku P-T-P (produkt – tovar – produkt) Marx sledoval ako pohyb medzi pracujúcim – kapitalistom - pracujúcim, ja ju skúmam ako vzťah reálny svet (ľudská spoločnosť ako celok) - virtuálny svet (peniaze a virtuálne osoby) – reálny svet. Nie je ľahké sa odosobniť a priznať sa k dvojitému životu, na jednej strane hlásiť sa k spoločnosti - „A“(byť človekom) a na druhej strane byť žoldnierom virtuálneho sveta - „B“. Nuž a toto sa netýka len „kapitalistov“ ale prevažujúcej časti spoločnosti (aj politikov, učiteľov, sudcov, novinárov, spisovateľov, nehovoriac o ekonómoch, atď., atď.).

Ekonomický priestor – uzatvorená (celosvetová) účtovná jednotka skladajúca sa z dvoch samostatných jednotiek.

A“ - výrobná jednotka vlastní stabilne C+VK+VS v množstve 1000 RJ ktoré vkladá do produkcie určenej na predaj. Ide o reálny svet (celosvetovú ľudskú spoločnosť) ktorý produkuje reálne hmotné a duchovné hosdnoty a zároveň ich spotrebováva.

B“ – obchodná (virtuálna) jednotka (produkuje peniaze a ich klony - kapitál), v prevažnej miere právnické /virtuálne/ osoby – a.s., s.r.o., štát , a pod.) vlastní kapitál v hodnote 1000 P, kupuje produkciu, mení na TOVAR a predáva spätne A. Ide výslovne o virtuálnu jednotku nakoľko mzdy (VKp+VSp) pracovníkov ktorí realizujú obchodný proces (zahrňujem sem aj podnikateľov a ich osobné náklady) a s tým spojené C sú obsahom ÚVNp jednotky A.

ÚO -Cyklus (účtovné obdobie) – obdobie v ktorom sa súhrny produkt premení na tovar a vráti sa spätne cez ľudí do výrobného procesu

Matematický model pre analýzu:

na začiatku opakovaného procesu Σ1000 RJ = Σ1000P

Jednotka „B“ kupuje produkciu za peniaze a spätne predáva s 5% ziskom. Naviac nakoľko jednotka „A“ nemá na obnovu reálnych hodnôt dostatok peňazí (má len tie čo obdržala za svoju produkciu) tieto jej jednotka „B“ požičiava na 5% úrok

tabulka_20_cyklov.pnggraf.png

Tento rýchly narast protirečenia zmierňuje emitácia chybajúcich peňazí

pri_emitacii.png

Z uvedenej analýzy je nad slnko jasné, že virtuálny svet v čele s ekonomickou „vedou“ (ideológiou) a praxou založenou na obrázkoch zvaných peniaze vytvára zo spoločnosti ekonomický apartheid a nielen, že okráda spoločnosť ale túto aj kynoží. Fakt, že ulúpené reálne hodnoty rozdáva svojím „žoldnierom“ je vec až sekundárna a nie primárna.

Aký dopad má tento ekonomický despotizmus virtuálneho sveta v mene zisku na celosvetovú spoločnosť?

svet.png

narast_protirecenia_vo_svete.png

Záver

Ak EKONÓMIA v minulosti pomohla ľudstvu vytvoriť celosvetový obchodný priestor za cenu relatívne vysokých nákladov (mimo iné hlúpe hospodárenie s realitou, zbytočné vojnové ťaženia a pod.), tak dnes ľudskej spoločnosti už nepomáha ale výslovne škodí! Spôsobuje to chyba, ktorá sa do nej vlúdila so vznikom peňazí a dnes narástla v obrovský TUMOR. Je čas pochopiť podstatu chyby a jej následky. Pokiaľ sa tak nestane, spoločnosť sa bude zmietať v krízach (dnes už v agónii), vojnách, bude zbytočne ničiť prírodu, obmedzovať ľudí, aby sa organizovali k uspokojovaniu svojich životných potrieb, bude prekvitať chudoba a ľudia budú umierať pre nedostatok potravín a nedostatočnú zdravotnú starostlivosť a to napriek tomu, že matička príroda i spoločnosť majú dostatok zdrojov (hmotných i znalostných) aby tomu zabránili.

Objasnená základná premisa (bunka) súčasnej ekonómie, je základom väčšiny exponenciálnych procesov pri anti vedeckej exploatácii ľudských a prírodných zdrojov. Citát od Kenetha Bouldinga: „Každý kto verí, že exponenciálny rast môže donekonečna pokračovať na konečnej planéte, je buď blázon, alebo ekonóm." spolu s touto analýzou, je vážnym varovaním a podnetom nielen k zamysleniu sa, ale aj podnetom k reálnym krokom.

Na úplný záver citát od amerického otca, zakladateľa Thomase Jeffersona, ktorý svojich spoluobčanov pred 200 rokmi varoval pred tím, čo sa deje dnes: „Věřím, že bankovní instituce jsou pro naši svobodu nebezpečnější, než armády. Pokud Američané někdy dovolí, aby soukromé banky ovládaly vydávání jejich měny, nejdříve pomocí inflace, pak deflace banky a korporace, které kolem nich vyrostou, připraví lidi o veškerý majetek, dokud se jejich děti neprobudí bez domova na kontinentě, který jejich otcové dobyli. Tu preklad z czechfreepress Dnes táto myšlienka platí pre celosvetovú spoločnosť.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984