Prezident podľa scenára

V roku 1996 Američania T. Gustafson a D. Yering napísali knihu Štyri scenáre pre Rusko, v ktorej mimo iné napísali: „...pokračujú intrigy. Premiérom sa stáva človek z „ochranky“. Rastie deficit ruského rozpočtu, inflácia má hodnotu viac ako 20%. Nezdravý Jeľcin neočakávane oznámi odchod. V nových prezidentských voľbách zvíťazí politik...
Počet zobrazení: 941

V roku 1996 Američania T. Gustafson a D. Yering napísali knihu Štyri scenáre pre Rusko, v ktorej mimo iné napísali: „...pokračujú intrigy. Premiérom sa stáva človek z „ochranky“. Rastie deficit ruského rozpočtu, inflácia má hodnotu viac ako 20%. Nezdravý Jeľcin neočakávane oznámi odchod. V nových prezidentských voľbách zvíťazí politik...“

Prezident B. Clinton mal ako prvý americký prezident tlačovku v režime on line pomocou Internetu. Na otázku, kto je V. Putin, odpovedal celému svetu: „s ním je možné pracovať“. Ba čo viac, B. Clinton sa venoval problematike Ruska viac ako doteraz, keď po odstúpení Jeľcina sa téme Ruska doslova vyhýbal. V rámci svojich odpovedí vyslovil nádej, že po prezidentských voľbách v Moskve očakáva progres v znižovaní jadrového potenciálu.

Námestník ministerky zahraničných vecí USA a znalec Ruska S. Talbott neskôr v CNN doplnil svojho prezidenta: „...zo svojich kontaktov s Putinom mám pocit, že je rozumný, seriózny, má konštruktívne myslenie a nemá sklony k zbytočnej polemike. Rozhodne je zainteresovaný v rozvoji rusko-amerických vzťahov...“

S. Talbott tak len potvrdil, že V. Putina ešte nepoznáme a taktiež, že ho skutočne málokto pozná. Zrejme ho nepozná ani ruský volič, ktorý mu jednak verí a súbežne sa bojí, že môže byť aj horšie.

Autor (1959) je tajomník Zahraničného výboru NR SR

 

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984