vytrhnuté z internetu

Milla Natasha Jovovich na seba v poslednom čase najviac upozornila v kontroverznom (podľa niektorých názorov dokonca zbabranom) veľkofilme Johanka z Arcu. Táto herečka má korene napoly na Ukrajine a napoly v bývalej Juhoslávii. Na adrese www.geocities.com/ Hollywood/Studio/3770/ nájdeme neoficiálnu home page tejto herečky.
Počet zobrazení: 1131

Milla Natasha Jovovich na seba v poslednom čase najviac upozornila v kontroverznom (podľa niektorých názorov dokonca zbabranom) veľkofilme Johanka z Arcu. Táto herečka má korene napoly na Ukrajine a napoly v bývalej Juhoslávii. Na adrese www.geocities.com/ Hollywood/Studio/3770/ nájdeme neoficiálnu home page tejto herečky. Sajtu, ako aj herečke možno síce vyčítať všeličo, ale faktom zostáva, že tu nájdeme veľké množstvo fotografií dokumentujúcich pôvaby brunetky, ktorá sa nechala prefarbiť na blond.

Na sajte s adresou www.geocities.com/ SiliconValley/ Lab/4314/ sikana.htm sa skrýva čosi nielen nepôvabné, ale priam hrozné. Opisujú sa tu všetky možné formy šikanovania vyskytujúce sa v armáde. Spôsoby šikanovania, ktoré majú názvy Slimák, Vlak či Bratislava, vyvolávajú zimomriavky. Súčasťou sajtu je aj diskusné fórum.

Pre tých, čo rozumejú po anglicky, je určená stránka vtipov o armáde a vojakoch. Nájdeme ju na adrese m~joke.8m.com. Podtitulok stránky má názov "Daily Military Jokes" (každodenné vojenské vtipy). Ak poznáte nejaký vojenský vtip v angličtine, môžete ho na túto adresu poslať.

Ďalšia stránka nám pripomína, že reklama bola u nás už pred rokom 1989. Môžeme posúdiť, či bola lepšia alebo horšia, ako je dnešná. Na adrese socreklama.miesto.sk je varovanie, že obsah webovej stránky, ktorá obsahuje reklamné videoklipy z "oných" čias, protirečí dobrému vkusu. Nájdeme tu napríklad reklamný šot obchodného domu Dunaj alebo reklamu na výkup slimákov, či na mrazené ryby.

Britský autor G. K. Chesterton je dnes hádam známy už iba ako autor detektívok, kde záhadné zločiny vie vyriešiť katolícky kňaz - páter Brown. Bol však autorom originálnych filozofujúcich diel ako Bludári, či utopického románu Napoleon z Notting Hillu. Na adrese www.dur.ac.uk/~dcs0mpw/gkc/ odkryjeme základné informácie o tomto autorovi, ale aj množstvo odkazov na ďalšie stránky (on-line knihy, Chestertonovu spoločnosť alebo fotografie).

Na adrese webexhibits.org/calendars nájdeme informácie o tom, ako niektoré kultúry a civilizácie delili čas na jednotlivé úseky. Sú tu základy a história židovského, kresťanského, islamského, čínskeho a mayského kalendára. Na sajte sa venuje pozornosť aj kalendáru, ktorý zaviedla Francúzska revolúcia a platil až do čias vlády Napoleona. Potom ho počas Parížskej komúny na krátky čas obnovili. Nájdeme tu informácie aj o staroegyptskom, sumerskom kalendári, ako aj o spôsobe počítania času na indonézskom ostrove Bali. Veľká pozornosť sa venuje indickým kalendárom.

Webovská stránka www.thehungersite.com sa líši od ostatných tým, že chce pomôcť hladujúcim vo svete. Denne zomiera od hladu na svete 24 000 ľudí a tri štvrtiny z nich sú deti do piatich rokov. Pokiaľ by sa nám zdalo, že nejaké jedno kliknutie na sajt nemôže nejako účinnejšie pomôcť, môžeme sa dozvedieť, že solidárni návštevníci stránky dokázali od júna minulého do januára tohto roka zarobiť viac ako 9 miliónov libier.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984