Reklama

Blog používateľa Peter Daubner

Celkový počet zobrazení titulu: 391 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 0

Šipošová... no a čo?

V Národnej rade SR onedlho prebehne voľba nového verejného ochrancu práv, keďže súčasnej ombudsmanke končí mandát. Podľa čl. 151a Ústavy Slovenskej republiky je verejný ochranca práv „nezávislý orgán Slovenskej republiky, ktorý v rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom chráni základné práva a slobody fyzických osôb a právnických osôb v konaní pred orgánmi verejnej správy a ďalšími orgánmi verejnej moci, ak je ich konanie, rozhodovanie alebo nečinnosť v rozpore s právnym poriadkom“.

Nevianočne vo vianočnom čase

Často sa hovorí, že žijeme v najlepšom z možných svetov a že na tejto planéte ešte nikdy nebolo lepšie. Kedy, ak nie dnes, by sme si však mali pripomenúť základné fakty. To, čomu dnes čelíme, je najväčšia systémová kríza v dejinách ľudskej civilizácie. Medzi jej lokálne a regionálne symptómy možno zaradiť vzostup bezdomovectva, exekúcie, dlhy, osobné bankroty, príjmovú a majetkovú chudobu, rastúcu nerovnosť, korupciu, nezamestnanosť mladých spojenú s frustráciou, vzostup xenofóbie, fašizmu a reakčného nacionalizmu atď.

Väčší problém ako Ficove úlety

Pamätám si ešte na senzačné tlačovky Igora Matoviča o Ficových účtoch na Belize, o predraženej večeri Andreja Danka pre 25 papalášov, či blog poslankyne Blahovej o „dome hrôzy“ v Galante, kde znásilňujú deti. Všetko to boli obyčajné klamstvá založené na domnienkach, za ktoré sa ich šíritelia nikdy neunúvali ospravedlniť. Takýchto vymyslených „káuz“ bez akýchkoľvek dôkazov, ktoré živili a nafukovali slovenské média, sú desiatky.

Peter Daubner

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.