Reklama
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 6976 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 3

Hirošima, nezabúdame!

Dnes si celý svet pripomína najstrašnejší masaker v ľudských dejinách. V jednom okamihu prišlo o život 130 tisíc ľudí, zväčša civilistov. Po jadrovom útoku Američanov na Japonsko v roku 1945 prišlo o život zhruba štvrť milióna ľudí, nehovoriac o tých, čo umreli na následky radiácie. Len si predstavte to nekonečné utrpenie.

Pravičiari všetkých prúdov, tlčte sa!

Kiskajugend spustili ofenzívu proti slovenskej pravici. Zapojili sa do kampane do komunálnych volieb a podporili prvých kandidátov. Vraj nezávislých. Jasné, je to smiešne. Ale pointa je niekde úplne inde.

Robert Fico je v pohode

Robert Fico je fenomén, aký sa medzi slovenskými politikmi objaví raz za generáciu. Nikto v modernej slovenskej politike nedosiahol toľko, čo on. Bez neho by slovenská ľavica nikdy nemala takú silu, akú má a aj preto si ho vážim. Ale niekedy mám pocit, že to, čo vo mne vyvoláva najväčšie sympatie, to je jeho schopnosť do nepríčetnosti vytáčať pravicové médiá a opozičných politikov. Bože, oni z neho úplne besnejú. A on ich má úplne na saláme. Pocit na nezaplatenie. Čím viac ho pravičiari nenávidia, tým viac je ľuďom sympatický.

Raz a navždy, pán Kiska!

Kiska včera vyhlásil, že porážka fašizmu „bola víťazstvom európskej civilizácie“. Ja len, že do európskej civilizácie patril tak nemecký nacizmus, taliansky fašizmus, ako aj ďalšie autoritárske fašistické režimy v Španielsku, Rakúsku, Portugalsku, Maďarsku, Grécku a mohol by som pokračovať. Je historickým faktom, že európsku civilizáciu v 30. rokoch 20. storočia ovládol fašizmus. S výnimkou Československej republiky a niektorých ďalších štátov bola Európa v područí autoritárskych režimov.

Prepáčte, ale už je toho fakt dosť!

Priatelia, priznám sa, že ma nikdy absolútne nezaujímal žiaden bulvár, žiadne slovenské celebrity, žiaden šoubiznis, žiadne televízne ceny. Spomedzi slovenských hercov som si vážil tú generáciu, ktorá hrala kedysi v československých filmoch, vrátane Dočolomanského či Chudíka, ale za posledné roky som fakt nenatrafil na žiadneho herca, ktorý by ma čímkoľvek zaujal.

Brazílska demokracia je v ohrození

Neoliberáli pritvrdzujú. Opäť sa vo svete vracajú ku kriminalizácii ľavicových politikov. S požehnaním USA. Najnovšie je ich obeťou brazílsky exprezident Lula, ktorý brazílskym pracujúcim ľuďom priniesol slávne sociálne programy Bolsa Família a Fome Zero. Dnes je jednoznačne najpopulárnejší brazílsky politik a s istotou by vyhral prezidentské voľby. A tak na neho vykonštruovali obvinenie z korupcie a odsúdili ho na 12-ročné väzenie. Takto to fašisti robili aj v minulosti. Robotníckych lídrov a odborárskych predákov zatvárali do koncentračných táborov.

Slovenskej opozícii už reálne preskakuje

Najnovšie neoliberáli typu Poliačika, Osuského či Štefunka vyčítajú vláde, že sme nevyhostili ruských diplomatov ako jediní zo strednej Európy. Doteraz nás liberálni politici a liberálne médiá kritizovali za to, že sme vraj málo prozápadní, lebo sme ako Maďari, Česi a Poliaci. A odrazu nám dávajú za vzor Maďarsko, Česko a Poľsko. Fantastické. Hlavne si nešliapať po jazyku...

Zlý vtip Manfreda Webera

Vyjadrenie šéfa frakcie ľudovcov Manfreda Webera, nemeckého kresťanského demokrata, považujem za zlý vtip. Ako predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti vyjadrujem vážne znepokojenie nad tým, že Európsky parlament zasahuje do personálnej politiky členských štátov EÚ - je to výsmech hodnotám suverenity, subsidiarity aj demokracie.

Ako môžu takto zneužívať obeť zločinu?

Keď vidím, ako sa Nicholsonová priživuje na smrti človeka, je mi z nej normálne nevoľno. Odrazu to vyzerá, akoby Ján Kuciak nemal lepšej kamarátky ako Luciu. Akoby nemal väčších kamarátov ako Galka, Matoviča a ďalších opozičných politikov. Preboha, oni si ho privlastňujú, akoby bol ich. To je niečo tak ľudsky odpudivé. Každému normálnemu človeku je ľúto, že o život prišli dvaja mladí ľudia a všetci sú vydesení z toho, že došlo k vražde. Ale je v poriadku, ak sa na ľudskej tragédii priživujú poslanci opozície?!

Trinásť Sergejov ohrozilo USA?

Západné médiá sa nám snažia nahovoriť, že Rusi zasahovali do amerických volieb, vedú hybridnú vojnu na Slovensku a stoja za všetkými útokmi proti západnému liberalizmu v celom „slobodnom svete“. Ako to robia? Využívajú tie najstrašnejšie zbrane informačnej vojny. Do USA nasadili až trinásť agentov a tri spoločnosti, aby ovplyvnili stovky miliónov ľudí, nech volia Trumpa či Sandersa.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.