Reklama

Blog používateľa Jaroslav Giláni

Celkový počet zobrazení titulu: 4241 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 3

Má terorizmus príčiny?

Nepatrí sa laikovi vynášať súdy nad vojnou o Sýriu, ani o jednotlivých teroristických činoch, ktoré sa dejú v dosť rýchlom slede, no skutočnosť, že nik z odborníkov na arabský svet sa do horúcej témy problémov s ich dôsledkami nepúšťa, vznikol priestor na vyslovenie osobných názorov aj jednoduchým občanom, ktorých to celé a silno znepokojuje.

Práca ako nástroj výchovy

Nepatrí sa hovoriť a už vôbec písať v pozitívach o uplynulých rokoch socializmu, no problém zvaný „cigánska otázka“ bol zvládnutý lepšie ako dnešný o „neprispôsobivých občanoch“. Pre tých, čo nechceli pracovať, sa používal názov „ľudia štítiaci sa práce“ a tak s nimi v zmysle vtedajších zákonov bolo aj nakladané.

Ako to videl jeden občan

Mal by to byť návrat k vlastenectvu?

Ale kde je tá lepšia Európa?


Hlas mať môžeš, aj keď ťa nepočuť, pretože je na verejnosti tichý, pretože  nemá primeranú hlasitosť. Potom je zbytočné, aby si hovoril, mal hlas.

O príčinách sa hovorí veľmi málo


Verejnosť o dôvodoch tragických udalostí, ktoré sa dejú doma i vo svete, hoci sa o nich veľa hovorí, vie málo. Je jednoduchšie najmä tie krvavé popisovať jednotlivo, ako ich vsádzať do celkovej politickej klímy. Po každom prejave násilia končia politici sľubom, že sa nenecháme vydierať (kým a prečo?) a občania zapaľujú kahance a kladú kvetiny...

O iných väzbách Británie sa nehovorí

Petrochémia, to nie sú len motorové palivá a oleje


V súvislosti s intenzívnou prípravou realizácie tretej automobilky na západnom Slovensku sa najviac hovorí a píše o jej vplyve na život v Nitre a v jej okolí, ale hlavne o raste cien nemovitostí, bytov, ale aj o  výške nájomného. To je tá  mediálne  zaujímavejšia časť dosahu budúcej  stavby v anglickom režime.

Na počesť Dňa víťazstva

Ústredné oslavy Dňa víťazstva nad nemeckým fašizmom boli oproti minulým rokom fundamentálne  pozmenené, pretože suita p. Kisku, prezidenta sa neunúvala na Slavín, aby sa poklonila padlým vojakom Červenej armády, ktorí tam spia svoj večný sen o lepšej budúcnosti, ale sa vybrala do Serede na miesta, kde býval počas vojny (poslovenčený názov nemeckého Konzetration) zhromažďovací tábor slovenských Židov.

Naspäť cesta nemožná?

Patrím ku generácii, ktorá nemusela povinne čítať, pretože čítala. Boli knižnice, lacné knihy a bolo i rádio, ktoré  sme počúvali s čítaním na pokračovanie i rozprávkami na dobrú noc. A do čítania sme boli navádzaní učiteľmi, ich rozprávaním, čo sa im páčil, čo čítali.

Stránky

Jaroslav Giláni

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.