Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 2083 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 2

Vzácna zhoda v parlamente alebo kto chráni najslabších

Zákaz sviatočného predaja vraj uškodí tým najslabším. S touto perlou prišiel vo svojom surrealistickom článočku novinár Arpád Soltész. Svoju úvahu podopiera tvrdými empirickými dátami – presnejšie, najskôr si vycucal palec a potom ukazovák :-).

... kvôli nejakému filmu lámať princípy právneho štátu?

Áno, to, čo spravil Kováč, keď amnestoval vlastného syna, je chrapúnstvo. To, čo následne spravil Mečiar, keď amnestiou zastavil vyšetrovanie, je chrapúnstvo. O tomto nikto nikdy nepochyboval. Ale najnovšie vraj kvôli nejakému filmu treba v mene vyššieho dobra lámať princípy právneho štátu, vrátane zákazu retroaktivity či deľby moci.

Na margo Beblavého obviňovania o spolupráci s kotlebovcami

Hlina a Beblavý najnovšie obviňujú vládu, že spolupracuje s kotlebovcami. Dôkazom je vraj to, že naposledy na zahraničnom výbore poslanec ĽS-NS Kecskés údajne podporil Lajčáka v kauze Hlávková.

Malý príklad, ako slovenské médiá informujú o politike

Včera (26. 1. 2017) sa na zahraničnom výbore strhla ostrá, ale dobrá polemika o Afrike. Útočil som na západné nadnárodné koncerny, ktoré vykorisťujú Afriku, zatiaľ čo pravičiari ako Osuský rozvíjali imperiálnu tézu o menejcennosti Afričanov. Inteligentných ľudí by to určite zaujalo. Médiá znudene zívali. Nasledovala veľká polemika o Číne. Pravičiari do nej kopali, ja som ju bránil. Kritizoval som Kisku, že sa ako hlava štátu nedrží oficiálnej línie zahraničnej politiky Slovenska a kvôli selfine ohrozuje záujmy vlastného štátu.

Lída Baarová: ozaj skutočný príbeh z nacistickej éry?

Práve som si pozrel český film Lída Baarová (2016), skutočný príbeh o herečke, ktorá sa stala počas nacistickej éry Goebbelsovou milenkou. Pri všetkej úcte, nacistické monštrum Goebbels je vo filme vykreslený ako citlivý a mimoriadne inteligentný sympaťák. Hitler ako rozvážna a múdra osobnosť. S výnimkou dvoch okrajových scén divák vlastne ani nezistí, čo na nacistoch vlastne bolo také zlé, však úplní pohoďáci. A ešte má tendenciu sympatizovať s herečkou, ktorej neskôr v okupovanom Česku vyčítajú, že paktovala s nacistami.

Dubček europoslancov nezaujíma...

Som hrdý na to, že v Európskom parlamente premiér Fico odhalil bustu Alexandra Dubčeka, našej najvýznamnejšej osobnosti v dejinách, symbol socializmu s ľudskou tvárou, ktorý sú vážia po celom svete. A nebudem ani komentovať, že dajaký Sulík Dubčeka označil za „kontroverznú“ osobnosť. To je akoby sa amatérsky futbalista z ŠK Horná Dolná vyjadroval o Maradonovi, to je proste na smiech. Dubčeka uznáva celý pokrokový svet, kým Sulík je len provinčný bratislavský šašo...

Hlávková s odseknutou hlavou... Lajčákovou

Videli ste už titulnú stranu časopisu .týždeň? Hlávková s mečom drží odseknutú Lajčákovu hlavu... Ja osobne by som za toto šéfredaktora poslal rovno na psychiatriu, ale nebudem teraz riešiť jeho diagnózu. Problém je, že toto je veľa aj z politického hľadiska. Myslím, že okrem .týždňa a Islamského štátu nikto nezobrazuje odseknuté hlavy tých, s ktorými nesúhlasí. Opravte ma, ak sa mýlim. A to teraz neriešim, že Lajčák neurobil nič zlé, za čo by si zaslúžil takúto morbídnu ilustráciu, naopak, dôstojne reprezentuje Slovensko.

Znôška rusofóbnych nezmyslov

Práve si čítam jednu z najstupídnejších deklarácií Európskeho parlamentu, v ktorej sa vyzýva k boju proti ruskej a islamistickej propagande (už len spojiť Rusov a islamských teroristov je prejavom čistého šialenstva). Mimochodom, deklaráciu predložila poslankyňa za stranu Právo a spravodlivosť, ktorá dnes vládne v Poľsku a do ktorej Európsky parlament búši od rána do večera za to, ako vraj ohrozuje demokraciu, právny štát a ľudské práva.

V Rakúsku vyhral kandidát ľavice...

Jasné, že je dobre, že v Rakúsku vyhral ľavicový kandidát a hlavne, že sa zastavila krajno-pravicová víťazná vlna. Ale, zasa, šampanské by som neotváral. Prezidentské voľby v Rakúsku vyhral kandidát, ktorý oblepil Rakúsko heslami „Vlasť“ a „Rakúsko“. A do toho tie malé písmenka, čo nikto nečíta, a ktoré tomu mali dať akože progresívny nádych... Marketingová taktika bola očividná: čokoľvek menej nacionálne by Van der Bellenovi voľby prehralo. Taký je zeitgeist. A, mimochodom, jeho oponent z krajnej pravice Hofer získal 46%, čo je takmer polovica Rakúska.

Od Hlávkovej pocitov k požiadavke fašistov

Dnes na zahraničnom výbore sme si konečne vypočuli slečnu Hlávkovú. Ohradila sa, že nie je referentka, ale štátna radkyňa. Bože môj dobrý, kvôli takýmto hlúpostiam zasadá parlamentný výbor. Mne je srdečne jedno, akú úradnícku pozíciu má slečna, podstatné je, že o veciach majú rozhodovať demokraticky zvolení zástupcovia ľudí, ministri, prípadne nimi poverení vysokí úradníci. Ak štátna radkyňa nemá dôkaz, že došlo k porušeniu zákona alebo k nejakej korupcii, tak nevidím dôvod, aby sme sa venovali jej pocitom.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.