Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 5372 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 9

Smer musí oslovovať svojho voliča

Bratislavskú kaviareň po voľbách do VÚC chytá hysterická paranoja. Boja sa ďalšieho vývoju v Smere. Krásnym príkladom je novinár TV JOJ Arpád Soltész a jeho liberálni priatelia. Včera napísal vydesený status plný obáv, že Smer sa po voľbách obráti od euroatlantického smerovania, lebo smerácki voliči z takejto politiky Smeru zjavne nie sú nadšení. A dnes svoje najstrašnejšie nočné mory, že vládny Smer sa vráti ku kritike Západu, vyjadril konkrétnejšie: úplne zbytočným a tupým hejtom na mňa.

Prvá revolúcia, ktorá zvrhla kapitalizmus

Práve dnes ubehlo 100 rokov od Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie v Rusku. Bola to prvá revolúcia v dejinách, ktorej sa podarilo zvrhnúť kapitalizmus. Rusku sprvoti priniesla mier, pôdu roľníkom a výrobnú samosprávu. Pod prizmou následnej krutej občianskej vojny a invázie západných veľmocí do Ruska pristúpili boľševici k surovým metódam, s ktorými sa nedá stotožniť, ale úprimne – vpád Britov, Francúzov a Američanov do Ruska ostáva ťažkým svinstvom. Sama boľševická revolúcia prebehla bez väčšieho násilia, ľudia mali vtedajšej vlády plné zuby a chceli zmenu.

Škandál!: Sacharovova cena pre venezuelskú opozíciu

Európsky parlament udelil Sacharovovu cenu za slobodu, ktorú kedysi získal aj Alexander Dubček, venezuelskej opozícii. To je škandál! Mne sa snáď iba sníva! Tým túto cenu absolútne znevážil a ja už nikdy viac nespomeniem, že ju Dubček dostal, pretože by som zneuctil jeho pamiatku. Európsky parlament týmto hlúpym počinom stratil u mňa aj posledné zvyšky úcty.

Úprimnú sústrasť bratom Čechom

Keď to ľavica schytala vo Francúzsku, Holandsku či Nemecku, písal som o príčinách, o odvrátení sa od robotníkov, od sociálneho radikalizmu, od skutočných ľavicových tém... Ľavicovosť sa nedá odpredstierať. Ľavica potrebuje tribúnov, nie technokratov... Potrebuje byť hlasom pracujúcich, nie hlasom mimovládok... Dalo by sa o tom písať dlho. V prípade Českej republiky sa mi o tom však písať nechce. Fakt nie. Masaker ľavice v Česku beriem osobne – úprimne ma to mrzí. Česi sú kamaráti. Takýto výsledok volieb je príliš smutnou záležitosťou. Česko ovládla pravica.

Tri spôsoby obhajoby Kisku

Opozícia zatiaľ našla tri spôsoby, ako obhajovať Kiskove daňové podvody, jeden zábavnejší ako druhý. Prvý je variáciou na slávne peliškovské „a komu tím pomáhate – druhý straně!“. Hlavným predstaviteľom je Hríb a jeho téza o tom, že každý, kto kritizuje Kisku, je užitočný idiot jeho neprajníkov. Ide o klasickú logiku všetkých totalitných hnutí – svet je čiernobiely a ty si buď s nami alebo proti nám. O chybách našich vodcov sa nehovorí, lebo zvíťazí druhá strana.

Toto barbarstvo posväcuje prezident SR!

Prezident Kiska bezprecedentne zneužíva svoje právomoci a vyvíja politický nátlak na prokuratúru, aby oslobodila vagabunda a extrémistu Lorenza, ktorý opakovane poškodzuje národné pamiatky. To je ŠKANDÁL! Kiska svojou podporou Lorenza legitimizuje to najobludnejšie výtržníctvo, primitivizmus a nenávisť, nehovoriac o tom, že posvätil aj to, aby kadejaký fanatik šliapal po pamiatke sovietskych vojakov, čo za nás umierali v druhej svetovej vojne.

SNP: Včera tak, dnes (demokraticky) inak?

Oslavy Slovenského národného povstania sú tým najkrajším národným sviatkom. Ale jedna vec ma mrzí. Už roky sa všade píše o SNP a skoro nikde sa nehovorí o kľúčovej úlohe komunistov, o Husákovi, Šmidkem, Novomeskom a ďalších ľavičiaroch, ktorí v povstaní riskovali svoje životy, aby nám priniesli slobodu... Podľa mňa je to choré. Po roku 1989 sa vyčítalo bývalému režimu, aký bol totalitný a ako falšoval dejiny – vraj úplne vymazal z dejín úlohu občiansko-demokratických zložiek SNP. Preboha a čo robí tento nekonečne demokratický a slobodný režim inak?

Ako sa robí politika...

Kedysi som v jednom politickom interview povedal, že Robert Fico je osobnosť, aká sa na slovenskej politickej scéne objaví raz za generáciu. Človek nemusí Fica milovať, aby videl, že aktuálna kríza to potvrdila. Či sa to niekomu páči alebo nie,  ako politik prevyšuje všetkých ostatných straníckych lídrov na Slovensku asi ako Ronaldo zvyšok portugalskej futbalovej reprezentácie. To najlepšie, čo dnes môže urobiť opozícia, je zobrať perá, poznámkové bloky, zvýrazňovače a hektolitre kávy a na pár rokov sa posadiť na zadok a učiť sa od neho, ako sa robí politika.

Čo sa o Ukrajine z našich médií nedozviete

Všimnite si, ako sú slovenské médiá ticho o premenovávaní ulíc na Ukrajine. Čítali ste v slovenskej pravicovej tlači niečo o tom, že Kyjev chce premenovať ulicu generála Vatutina, ktorého počas druhej svetovej vojny zabili banderovci, na ulicu Šucheviča, čo bol zástupca veliteľa Nachtyhalu, jednotky podriadenej SS, nacista, ktorý na Ukrajine organizoval masové čistky proti Poliakom a Židom? Nie, SME ani Denník N o tom nepíše.

Krátko pred správou z Filipín

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte reagoval na kritiku EÚ slovami: „Ste všetci hlupáci!“ Keď Európsky parlament kritizoval jeho brutálnu kampaň proti drogovej kriminalite, vyhlásil: „Seriem na vás!" Obamu označil za „sk...syna“ a kritizoval USA za to, že sa ešte stále neospravedlnili za zverstvá, čo páchali na Filipínčanoch v 20. storočí. Len pripomeniem, že Američania vypaľovali dediny, zatvárali Filipínčanov do koncentračných táborov, vraždili malé deti. Filipínam zobrali slobodu na polstoročie. Život to stálo milión Filipínčanov.

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.