Reklama
banner2-01-1509979936.png
Reklama

Blog Ľuboš Blaha

Celkový počet zobrazení titulu: 6389 | Týždenné zobrazenia: | Dnešné zobrazenia: 13

Progresívne Slovensko je normálna pravicová liberálna strana

Progresívne Slovensko sa tvári, že nie je ani ľavicové, ani pravicové. Vraj to delenie už nie je aktuálne. Klasickou politologickou pravdou je, že toto delenie spochybňujú takmer vždy pravičiari, ktorí vedia, že verejne sa označiť za pravicu jednoducho nie je sexi... Sedí to aj v tomto prípade. Progresívne Slovensko je normálna pravicová liberálna strana, v ktorej sa stretli podnikatelia a liberálni menšinoví aktivisti, ktorým sa niekedy zvykne hovoriť  „bratislavská kaviareň“, aby presadzovali záujmy stredných tried a mestských individualistov.

Ples v opere, symbol sociálnej nerovnosti

Ples v opere. Symbol sociálnej nerovnosti. Každý rok sa stretnú najväčší snobi Slovenska v róbach, za ktoré by sa priemerná slovenská rodina dokázala odstravovať niekoľko rokov. A tvária sa, že to robia pre ľudí. Pánabeka. Taká malá spomienka na feudalizmus, kedy sa zhýralí boháči v bielych parochniach rozpustilo zabávali v pozlátených salónoch a chudoba umierala na uliciach.

Dúfam, že Zeman vyhrá aj tieto voľby

V českých prezidentských voľbách by som jednoznačne volil MILOŠA ZEMANA. Vždy som ho považoval za osobnosť, ktorá výrazne prevyšovala všetkých okolo seba. Má mimoriadne rečnícke schopnosti a prenikavú inteligenciu. A čo je dôležité, vždy dokázal získať priazeň aj pracujúcich ľudí, čo je v ľavicových kruhoch v Európe paradoxne čoraz zriedkavejšie. Pretože západná ľavica sa v mnohých prípadoch na rozdiel od Zemana odtrhla od ľudí.

Nebude aj Marec z Denníka N fašista?

V Denníku N som dnes narazil na túto perlu ducha, týkajúcu sa témy, ktorá slovenskú pravicu neprestáva zožierať, pretože sama cíti, že Kiska sa vyznamenaním Gála neuveriteľne zosmiešnil: „Prezident Kiska pri príležitosti vzniku Slovenskej republiky rozdával vyznamenania a výber vyznamenaných rozhorčil Smer aj SNS. Okrem toho rozhorčil ešte aj fašistov a poslanca Blahu, čo bolo zvláštne, lebo Blaha väčšinou proti fašistom bojoval.“

Cez všetky čiary!

Denník SME sa pohoršoval nad tým, že Kaliňák obvinil Kisku z alkoholických radovánok na ceste štátnou letkou z Mexika. Úlohu hlavného moralizátora SME dostal istý mladý spisovateľ Jaroslav Rumpli, autor románu s mimoriadne inteligentným názvom „V znamení hovna“ (2008). Ja len, že tomuto zjavne útlocitnému pánovi, prosím pekne, prekáža, že Kaliňák použil slovo „ovracané“ lietadlo.

Nech žijeme!

Dnes oslavujeme 25. výročie našej slovenskej štátnosti a občas mám pocit, že sa stále zbytočne ostýchame prejaviť úplne normálnu civilnú vlasteneckú hrdosť na vlastný štát. Keď chodím po svete, všade vidím, ako vejú štátne zástavy, v Dánsku som ich videl aj na jednohubkách pri rodinných oslavách, vo Francúzsku je trikolóra na každom kroku, v Katalánsku sa ľudia ešte aj v posteli prikrývajú perinami v národných farbách... Mohol by som pokračovať...

Trumpov Jeruzalem: toto sa neskončí dobre

Trump pred chvíľou uznal Jeruzalem za hlavné mesto Izraela a rozhodol, že americká ambasáda sa presťahuje z Tel Avivu do Jeruzalema. Každý, kto pozná dejiny izraelsko-palestínskeho konfliktu, vie, že toto rozhodnutie je nielen hlúpe, necitlivé a barbarské, ale navyše hrozne, ale hrozne nebezpečné. Pre Palestínčanov je to obrovské poníženie a ďalší symbol okupácie a neslobody. Svetoví diplomati sa desaťročia snažia upokojovať situáciu na Blízkom východe a hľadať mierové riešenie, ktoré by uspokojilo aj Izrael aj Palestínu.

Poliačik, ďalšie humorné číslo Progresívneho Slovenska

Členom Progresívneho Slovenska sa stal Martin Poliačik, jeden z najzúrivejších pravičiarov v parlamente, ktorý obhajuje extrémne trhový neoliberálny model v ekonomike, americký individualistický model v sociálnej oblasti a všetky tie postkomunistické nechutnosti, ako rovná daň, privatizácia dôchodkov, deregulácia či rozpredaj národného majetku. Väčší neoliberál v slovenskej politike je už asi len Sulík, ktorý by ako správny sociopat najradšej do excelovskej tabuľky narval celý spoločenský život.

Nechápem, neverím, neakceptujem

Dobre som sa vyspal, tri hodinky nejedol a duševne sa pripravil na najhoršie. Až po týchto preventívnych prípravách som si pustil propagandistické video We are NATO (My sme NATO). Napriek všetkým spomínaným prípravám som otrasený z toho, že Slovenská republika ide v čase, kedy sa ľuďom žije tak ťažko, investovať peniaze do propagandy vojenských symbolov, militarizmu a zbrojárskych šialenstiev.

Viete, čo ma naozaj hnevá?

Keď sa niekto snaží znegovať život našich otcov a starých otcov, ktorí tu desaťročia budovali všetko, čo dnes máme – školy, nemocnice, továrne, cesty, sídliská, mosty, skrátka, všetko. Títo dobrí ľudia po vojne postavili Slovensko na nohy. Vlastnými rukami. Ale vraj ich nemáme oslavovať. Máme z nich byť vraj znechutení. Oslavovať sa majú nejakí ožrani a prevracači kabátov, ktorí odovzdali po roku 89 našu vlasť západným mocnostiam a nadnárodným koncernom. Prepáčte, ale nikdy!

Stránky

Ľuboš Blaha

Autor zatiaľ neuviedol o sebe bližšie informácie.